Stwórz swoje miejsce do zamieszkania

Budownictwo

Innowacyjne piece jakie nadają się do wykorzystania w branży przemysłowej a także w laboratorium

Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z czołowych produktów marki Energoel wybierana jest w głównej mierze z uwagi na wszechstronne właściwości. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie dedykowane jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach zależnie od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od 50 do 800 kHz. W takim przypadku też wiele zależy od konfiguracji.

Urządzenia podanej marki, zaliczające się w skład serii IHM mogą zostać wyposażone w wyjście do sterowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami i wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC a także z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie wymiary, a głowice wzbudników ułatwiają montaż w obowiązujących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa specyfikacja urządzenia umieszczona jest pod linkiem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeśli klient zamierza się dowiadywać więcej, może też konsultować się z pracownikami. Wybrane aplikacje, w jakich można zastosować nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla klientów udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to efektywna technika nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach przemysłowych.

Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w których centralnym elementem są nagrzewnice. To one odpowiadają za solidność i funkcjonalność maszyn. Poza przemysłem nagrzewnice można też zastosować w laboratoriach. Wdrażana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie nowoczesnych urządzeń, o wysokiej sprawności energetycznej.

Warto też przeczytać: