Stwórz swoje miejsce do zamieszkania

Budownictwo

Inspiracje do dekoracji mieszkalnych wnętrz – drzewo i natura

Czasem wiemy czego pragniemy, ale nie umiemy tego określić. Wydaje się, że nie musimy brać się za coś na czym się nie znamy, ale w przypadku wystroju mieszkalnych wnętrz to my mamy być zadowoleni. Jeżeli w następstwie tego nasz dekorator jest bardzo samodzielny i ciężko jest przekazać mu to co chcemy ujrzeć w końcowym etapie prac w naszym domu, to musimy mu to przedstawić. Najodpowiedniej zrobić to przez dokładne wskazanie mu pewnych aranżacji w sklepach meblowych czy też pismach wnętrzarskich. Co zajmujące często właściciele mieszkań stwierdzają, że sami są w stanie poradzić sobie z wystrojem wnętrz mieszkalnych i szukają wszystkich inspiracji. Jeżeli ktoś ma do tego faktyczny talent to może rzeczywiście zdziałać cuda.

Wystarczy, iż zobaczy coś co go zainspiruje. Może to być jeden mebel, czy także świetna rama na kominek. I ten jeden szczegół może mu podpowiedzieć jak będzie wyglądać całe pomieszczenie. Jeżeli, nawet zainspirowani, nie czujemy się na siłach, aby zaprojektować wystrój całego wnętrza, powinniśmy porozumieć się z dekoratorem. Na zapytanie o perfekcyjną inspirację w wypadku wystroju wnętrz wielu dekoratorów odpowiada, że bezsprzecznie natura. To oczywiście wycieczki do lasu, w góry czy także nad morze są najlepszym sposobem na wypatrywanie pomysłów na dekoracje.

Czasem wolno je nawet zrobić samemu. Wystarczy wyobraźnia oraz zdolności manualne by z kawałka drewna wykonać niezwykle stylową osłonkę na donicę – zobacz też ekspandowany korek. Czasami jeden liść może pomóc w wykończeniu malowania ścian. Taki kreatywny szlaczek oddzielający ścianę od sufitu może być perfekcyjnym dopełnieniem klasycznego wystroju na przykład salonu.

Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie ozdabiali swoje domy porożami czy też wypchanymi zwierzętami. To były bardzo drastyczne dekoracje, które dziś są już pase. Dziś zwierze ma inspirować. Figurki są jak najbardziej w modzie. Sporo osób spędza długie godziny na małych targach w poszukiwaniu figurek drewnianych wykonanych przez lokalnych rzeźbiarzy. To perfekcyjne uzupełnienie pokoju, jakiego wystrój zainspirowany jest naturą. Należy tylko wiedzieć ile takich akcesoriów jesteśmy w stanie postawić w ulokowaniu, aby go nie zagracić.

Warto też przeczytać: