Stwórz swoje miejsce do zamieszkania

Dom

Jak przystosować dobre panele do pomieszczenia?

Kiedy zdecydujemy się sami instalować panele musimy nie zapominać o paru niezmiernie znaczących zasadach. Po pierwsze już w czasie pomiarów należy wziąć pod uwagę szczeliny dylatacyjne przy jakiejkolwiek ścianie. Panele podłogowe są typem powierzchni pływającej, co świadczy, iż nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem bądź też śrubami – więcej na panele najchętniej kupowane sklep. Jeżeli będziemy respektować tych dwóch zaleceń nie musimy się obawiać wybrzuszeń lub ewentualnie pęknięć.

Montaż powinien być także przeprowadzany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na łączeniach. Faworyzujemy dwa rodzaje łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie łatwiejsze i polega na posmarowaniu stosownego frezu klejem i złożeniu go z kolejnym szczegółem podłogi. Łączenie to jest niemniej jednak niesłychanie niekomfortowe ponieważ w czasie zniszczenia jednego z elementów niemalże nie dopuszczalne jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Dodatkowym typem łączenia są tak nazywane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym jesteśmy w stanie często rozbierać i składać. Jest to nadzwyczaj pożyteczne przy wymianie któregoś z szczegółów. W jaki sposób przygotowywać się do montażu paneli? Kiedy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na zgodny montaż. Zanim zabierzemy się za tą pracę, należy zadbać o obecność kilku podstawowych narzędzi.

Jeżeli nie wykonujemy nazbyt w szeregu przypadków nawet drobnych remontów ma prawo się okazać, iż będziemy musieli kupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze zanim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się także o zakup odpowiedniego nośnika pod nasze panele, przeważnie jest to gąbka bądź folia. Gdy już wyniesiemy z pomieszczenia w który będziemy układać panele podłogowe wszelkie meble i sprzęty, możemy zabrać się do pracy.

Warto też przeczytać: