Stwórz swoje miejsce do zamieszkania

Dom

Które akcesoria do aranżacji wnętrza mieszkania?

Niekiedy wiemy czego chcemy, ale nie umiemy tego określić. Wydaje się, że nie powinniśmy brać się za coś na czym się nie znamy, lecz w wypadku wystroju wnętrz to my mamy być usatysfakcjonowani. Jeśli w związku z tym nasz dekorator jest niezwykle samodzielny i ciężko jest przekazać mu to co pragniemy ujrzeć w końcowym etapie prac w naszym domu, to musimy mu to pokazać.

Najpoprawniej zrobić to przez dokładne wskazanie mu pewnych aranżacji w sklepach meblowych czy też pismach wnętrzarskich. Co interesujące w wielu przypadkach właściciele mieszkań zaświadczają, iż sami są w stanie poradzić sobie z wystrojem wnętrz i poszukują wszystkich inspiracji. Jeżeli ktoś ma do tego faktyczny talent to może rzeczywiście zdziałać cuda. Wystarczy jedynie, że zobaczy coś co go zainspiruje – przetestuj ofertę na Blog o wyposażeniu wnętrz. Może to być jeden mebel, czy także cudowna rama na kominek. I ten jeden szczegół może mu podpowiedzieć jak będzie wyglądać całe pomieszczenie. Jeżeli, nawet zainspirowani, nie czujemy się na siłach, aby zaprojektować wystrój całego wnętrza, powinniśmy porozumieć się z dekoratorem.

Na zapytanie o idealną inspirację w przypadku wystroju wnętrz mieszkalnych wielu dekoratorów odpowiada, że oczywiście natura. To naturalnie wycieczki do lasu, w góry czy też nad morze są najważniejszym sposobem na szukanie pomysłów na dekoracje. Czasami można je nawet zrobić samemu. Wystarczy wyobraźnia i zdolności manualne by z kawałka drewna zrealizować bardzo stylową osłonkę na donicę.

Czasem jeden liść może pomóc w wykończeniu malowania ścian. Taki kreatywny szlaczek oddzielający ścianę od sufitu może być doskonałym uzupełnieniem klasycznego wystroju na przykład salonu. Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie ozdabiali swoje domy porożami czy również wypchanymi zwierzętami. To były niezwykle drastyczne dekoracje, które dzisiaj są już pase. Dzisiaj zwierze ma inspirować.

Figurki są jak najbardziej w modzie. Sporo osób spędza długie godziny na małych targach w poszukiwaniu figurek drewnianych wykonanych przez lokalnych rzeźbiarzy. To świetne uzupełnienie pokoju, którego wystrój zainspirowany jest naturą. Wypada tylko wiedzieć ile takich akcesoriów jesteśmy w stanie postawić w pomieszczeniu, by go nie zagracić.

Warto też przeczytać: