Stwórz swoje miejsce do zamieszkania

Dom

Lamele ścienne – profesjonalny pomysł do dekoracji wnętrza domu

Ozdoby są najważniejszym szczegółem w dopełnieniu całego wnętrza mieszkania. Bez nich salon wywierałby wrażenie niedokończonego oraz równocześnie pustego. W salonie prócz kanapy stolika i komody, umieszcza się też stół oraz krzesła, takiego typu meble świetnie sprawdzają się podczas świąt, czy innych pokaźniejszych imprez, gdzie wszyscy członkowie siadają w jednym miejscu.

By poprawnie zaaranżować salon wystarczy odrobinę wyobraźni i chęci. Nie zawsze powinniśmy wprowadzać drastyczne elementy, aby salon oddawał klasę oraz spójność z naszą klarowną osobowością.

Czasem wystarczą drobne akcesoria, takie jak ozdoby stołu, a reszta pokoju wyda nam się oraz odmieniona oraz urządzona w nowym stylu. Stół jesteśmy w stanie udekorować dzisiejszymi podkładkami o interesujących barwach oraz wzorach. Na początek ozdabiania stworzonego przez nas pokoju dziennego, jakim jest salon, w jakim spędzamy większość dnia, wypada usunąć z niego wszystkie niepomocne przedmioty, jakie tylko zaśmiecają powierzchnię.

Rozpocząwszy od starych pamiątek, które zbierają tylko kurz na szafkach oraz obrazach, które wiszą na ścianach całkowicie nie komponując się z całością salonu. W ich miejsca możemy powiesić przyciągające zdjęcia z wakacji, jakie mają dla nas znaczenie emocjonalne, a przy tym nadadzą dzisiejszy wygląd. Atrakcyjną opcją na ścianę są też lamele ścienne – lamele ścienne na płycie. Ożywienie ścian w salonie może również odbyć się poprze powieszenie designerskich ram, zamiast starych obrazów. Jeśli chodzi o kolorystykę ścian, to wszystko zależy od tego w jakich barwach czujemy się porządnie.

Jeśli ubóstwiamy kolory oraz energetyczne odcienie, odlotowym dodatkiem jest pomalowanie tylko jednej ściany, który może nadać całkowicie inny wygląd salonu. Jeżeli wolimy stonowane odcienie, w jakich jesteśmy w stanie się wyciszyć oraz odpocząć, zastosujemy tutaj biele oraz beże, które uwydatnią kształt oraz kolor dodatków. Znakomitym sposobem na ożywienie oraz drobne zmiany w salonie będą kwiaty, a dokładniej doniczki z kwiatami. Parapety, które są zagracone rozmaitymi doniczkami, można uporządkować pod względem jednego stylu oraz nadać oknom innowacyjnego wyglądu.

Warto też przeczytać: