Stwórz swoje miejsce do zamieszkania

Dom

Posiadłości w Chorwacji nie jedynie na wczasy

Wyjazd na wczasy planuje się na ogół na letnie miesiące. Dopisuje wówczas pogoda, długi dzień zaś sprzyja wojażom. Wiele osób decyduje się na wyjazd zagraniczny. Pośród turystycznych destynacji od lat prym wiedzie Morze Śródziemne oraz położone nad nim kurorty. Coraz więcej osób jednak ochoczo wyjeżdża również w inne miejsca.

Na mapie turystycznej Europy wyróżnia się aktualnie Chorwacja. Kraj słynie z atrakcji kulturowych i przyrodniczych. Nie zawiodą się również miłośnicy wczasowania. Każdy na pewno znajdzie wobec tego coś godziwego dla siebie, także jeśli chodzi o zakup nieruchomości – domy chorwacja realestate-honeste.com. Banalna eskapada objazdowa do Chorwacji trwa około tygodnia. Nie może w niej zabraknąć koronnych atrakcji kraju. Zaliczają się do nich parki narodowe – malownicze Plitvickie Jeziora oraz Park Narodowy Krka.

Bez jakiegokolwiek ale też zobaczyć trzeba stare chorwackie miasta – Dubrownik, Split i Trogir. Coraz częściej biura podróży łączą także objazdówkę z wczasami. Podróżnicy po tygodniowym odwiedzaniu zatrzymują się wtedy na kilka dni w jednym z chorwackich hoteli nad Adriatykiem. Planując ciepławy urlop za granicą ludzie bez ustanku niezwykle niejednokrotnie wybierają kurorty śródziemnomorskie. Jednakże coraz to pokaźniejszą popularność zdobywają też kraje na Półwyspie Bałkańskim. Pośród nich wyróżnia się w głównej mierze Chorwacja. Kraj z długą oraz atrakcyjną historią, malowniczo położony nad Adriatykiem jest znacznie tańszy od wielu kurortów włoskich, hiszpańskich i francuskich.

Decydując się zaś na podroż do Chorwacji, nie zawiodą się z pewnością miłośnicy zwiedzania ani wczasowania. We wszystkich przewodnikach oraz katalogach turystycznych wyróżnia się parę podstawowych atrakcji Chorwacji. Pośród nich są całe miasta. Ładny zabytkowy Dubrownik nie bez przyczyny pozostał wpisany na listę UNESCO. Dużo uroku posiada także Split. W mieście mieszają się wpływy weneckie, austriackie oraz węgierskie, obecnie zaś jest to największe miasto rejonu znanego pod nazwą Dalmacja. Warto także pamiętać o licznych atrakcjach naturalnych. Wśród nich najwspanialsze są chorwackie parki narodowe – Krka i Plitvickie Jeziora.

Warto też przeczytać: