Stwórz swoje miejsce do zamieszkania

Dom

Sklep zoologiczny online – jak wybrać jedzenie dla czworonoga?

Zarządzeń dotyczących żywienia piesków jest bardzo wiele. Doktor weterynarii twierdzi, że nie należy podawać psu tej czy innej karmy ponieważ zawiera ona dla niego niebezpieczne związki, zaś właściciel woli karmić go mięsem i kaszą. Rady dotyczące żywienia czworonogów w wielu przypadkach są ściśle mówiąc fantazyjne, lecz nie zawsze warte polecenia. Czasem słuchając opinii o tym, co do jedzenia muszą otrzymywać psy, mamy wrażenie, że każda z wypowiadających się osób mówi o innym gatunku zwierząt, zaś pokarm ten może być niestrawny dla naszych psów.

Niewątpliwie, udając się do sklepu też jesteśmy w stanie dostać zawrotu głowy od różnorodności i bogactwa karm dla psów. To właśnie tu mamią nas kolorowe torba przedstawiające szczęśliwe psy, jakie lub też, co bądź też tą karmą właśnie się żywią. Słyszymy wiele naukowych nazw substancji, które te karmy zawierają, lecz nazwy typu: aglutynowane, chelatowane, figura skoagulowana, na ogół brzmią dla nas obco.

Z tego też względu najczęściej zdobywamy karmę, która ma najpiękniejsze opakowanie, zaś podając ją psu, zauważamy, że ją kompletnie lekceważy. Jeśli pragniemy, żeby skonstruowany przez nas pies odżywiał się dobrze musimy pamiętać, by w jego diecie znalazły się w głównej mierze białka, węglowodany i minerały – solidne produkty można znaleźć na Sklep zoologiczny online.

Mamy prawo, wobec tego do diety naszego psa wpisać makaron, kaszę, czy również ryż, ale nie zapominajmy również o mięsie. Pies kocha każdy typ mięsa, właśnie dlatego równie prawidłowo może zjeść wołowinę, wieprzowinę, jak oraz baraninę. Istotne by mięso nie było zanadto tłuste, ponieważ pies nie może spożywać przesadnych ilości cholesterolu.

Warto też przeczytać: